Analiza i raporty
Jak wyglądają prawdziwe „paragony grozy”? Ceny niektórych produktów wzrosły aż o 60%
28 czerwca, 2022CMR oraz portale Gazeta.pl i Handelextra.pl co miesiąc przygotowują własny „koszyk cenowy”, w którym na podstawie paragonów ze sklepów małoformatowych – tych położonych zwykle najbliżej domu – badane są ceny ponad 30 produktów. Oto najnowszy raport, za maj.
Targi Specjał: Elżbieta Szarejko z CMR o sytuacji w sklepach w czasie rosnącej inflacji
9 grudnia, 2022Targi Specjał to doroczne wydarzenie, którego organizatorem jest GK Specjał — operator takich sieci sklepów jak Livio, Nasz Sklep i Rabat Detal. Podczas 25. edycji wydarzenia odbywającego się w Rzeszowie, ze swoją prelekcją wystąpiła Elżbieta Szarejko z CMR, która opowiedziała słuchaczom o tym, jak placówki małoformatowe radzą sobie wobec zakazu handlu, inflacji i wojny, jaką rolę w zakupach odgrywa współkupowanie oraz kiedy i po co klienci przychodzą do sklepów.
Jakie wina Polacy najchętniej kupują na Wielkanoc?
14 kwietnia, 2023Magdalena Wilgatek z CMR odpowiada na pytanie, jak wygląda sprzedaż win w Polsce, po jakie rodzaje najchętniej sięgają klienci sklepów spożywczych, jaka jest najpopularniejsza marka win w naszym kraju i wiele więcej. Zapraszamy do obejrzenia materiału SpożywczaTV.